Ogólnopolski Konkurs
Fotograficzny


edycja
konkursu
O konkursie
Zapraszamy uczniów klas I–VIII szkół podstawowych z całej Polski do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym „Matematyka Obiektywnie”! Konkurs, organizowany przez sieć szkół MathRiders, ma na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko szkolny przedmiot – to część naszego codziennego życia.
Zachęcamy do odkrywania matematyki wokół siebie – podczas wakacyjnych spacerów, podróży, zabawy, a nawet w codziennych sytuacjach. Uchwyćcie te momenty aparatem i pokażcie, że matematyka jest wszędzie!
Udział w konkursie jest bezpłatny – wystarczy otworzyć oczy, uruchomić wyobraźnię i uchwycić matematykę w obiektywie!
Co musisz zrobić?
Zadanie jest proste, ale ekscytujące! Przygotuj swój aparat i ukaż matematykę w swoim otoczeniu! Szukamy zdjęć, które ukazują matematyczne wzory, bryły i zjawiska, które można znaleźć w naszym codziennym życiu. Rozpatrywane będą tylko zdjęcia wykonane w poziomie (proporcje 2:3 lub 3:4).
Zgłoś swoją pracę do konkursu

Wykorzystaj swoje umiejętności fotograficzne, wypełnij poniższy formularz i zgłoś swoją pracę do konkursu

Co możesz wygrać?
12 najlepszych prac zostanie nagrodzonych aparatem natychmiastowym firmy Polaroid! Ale to nie wszystko – zwycięskie zdjęcia zostaną wydrukowane w naszym wyjątkowym kalendarzu MathRiders na rok 2026.
Harmonogram konkursu
Nie możemy się już doczekać Waszych niesamowitych fotografii! Weźcie aparaty w dłonie i zobaczcie, jak matematyka staje się źródłem inspiracji w Waszym otoczeniu.
1
Zgłoszenia prac
do 31 sierpnia 2025 r.
2
Ogłoszenie wyników
8 września 2025 r.
Jakie są zasady konkursu?
Poniżej do pobrania Regulamin Konkursu.
Kto oceni Twoją pracę?
Nadsyłane na konkurs zdjęcia będą oceniane przez Jury, w którego skład wchodzą twórcy oraz matematycy MathRiders.

Zuzanna Kruschewska
Od wielu lat fotografuję ludzkie historie pod marką Kruschewska Photography. Specjalizuję się w fotografii portretowej, rodzinnej oraz reportażowej. Mój styl łączy
w sobie autentyczność emocji z dbałością o detale. Bardzo często prowadzę sesję na początku, później oddaję prowadzenie moim modelom. Angażuję się w różne projekty artystyczne i edukacyjne, a także prowadzę warsztaty z pozowania oraz uczę, że fotografia może stać się przygodą.
Marta Włodarska
Kiedyś nie wyobrażałam sobie życia bez sztuki, teraz wiem, że sztuka jest życiem.
Ukończyłam szkołę średnią plastyczną i studia artystyczne, ale dopiero praca z dziećmi i młodzieżą pokazała mi czym jest prawda w twórczości. Uwielbiam obserwować jak dziecko otwiera się na świat, poznaje go i o nim opowiada językiem sztuki. To są zawsze najpiękniejsze dzieła i najbardziej autentyczne…

Masz pytania?
Napisz do nas:
konkurs@mathriders.pl