Zapisz się na bezpłatne zajęcia pokazowe
aplikacje matematyczne MathRiders

Nowe aplikacje w Strefie ucznia MathRiders

Gry edukacyjne, zagadki i quizy są już dostępne w MathRiders! Dla wszystkich naszych uczniów przygotowaliśmy nowe aplikacje internetowe, które pozwolą na chwilę relaksu i odpoczynku od nauki. Każda z nich wymaga koncentracji i oczywiście zmusza do myślenia. Aby skorzystać z aplikacji wystarczy najechać kursorem na menu Strefa ucznia a następnie wybrać poziom Junior i odpowiednią zakładkę – Rusz głową! lub Strefa gier i zabaw.

Rusz głową!  to zagadki i quizy matematyczne. Są wśród nich plansze LOGI, czyli obrazków logicznych z przedstawionym zadaniem, które ma tylko jedno rozwiązanie. Dla młodszych dzieci przygotowaliśmy labirynty, w których należy odnaleźć właściwą drogę pomiędzy postaciami z naszych materiałów edukacyjnych.

Strefa gier i zabaw – to gry edukacyjne, które pozwolą na odrobinę relaksu i odpoczynku od codziennych zmagań z matematyką. Są to „klasyki” gier logicznych, które są znane chyba wszystkim rodzicom uczniów MathRiders: Sudoku, Tetris, Saper, Plumber oraz Warcaby. Jesteśmy przekonani, że dla większości naszych uczniów, gry te mogą okazać się pewnym odkryciem. Potrafią jednak zafascynować tak swoją prostotą zasad, jak i poziomem skomplikowania.

edukacyjne gry matematyczne MathRiders

W dalszej kolejności na witrynę trafią autorskie programy IT, które pomogą w opanowaniu podstawowych zagadnień matematycznych. Razem będziemy  poznawali liczby, nauczymy się dodawać i odejmować oraz odczytywać godzinę na zegarze i korzystać z kalendarza. Nie zabraknie tam również działań z zakresu mnożenia i dzielenia oraz wykonywania prostych rachunków w pamięci. Będziemy również uczyli się mierzenia, ważenia i płacenia za zakupy. 

 

« | »