Ogólnopolska Konferencja Matematyczna 2023 dla Nauczycieli Klas 1-3

03.10.2023
N

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, jakim jest
II Edycja Konferencji Matematycznej MathRiders - „Puchacz Piotr mnoży możliwości”.
Tym razem będziemy w aż dwóch lokalizacjach: 20 listopada w Katowicach oraz 27 listopada w Warszawie! Dołącz do nas i zapoznaj się z analizą prac konkursowych oraz poznaj sposoby, jak radzić sobie z trudnościami matematycznymi u dzieci, korzystając z naszych metod pracy.

Cel Konferencji Matematycznej

Naszym celem jest wskazanie, na podstawie analizy prac uczniów, najczęstszych obszarów trudności matematycznych dzieci. Dodatkowo oferujemy poszerzenie warsztatu nauczycieli o aktywności oparte na metodzie MathRiders, które będą miały na celu zniwelowanie tych trudności.

Dla kogo organizujemy konferencję?

Konferencja stworzona jest specjalnie dla nauczycieli klas 1-3 szkół podstawowych, których uczniowie brali udział lub planują organizację konkursu matematycznego „Puchacz Piotr” w swojej szkole. Zapraszamy również wszystkich nauczycieli, którzy wierzą, że nauka matematyki to nauka myślenia i marzą, aby nauczanie matematyki było dobrą zabawą zarówno dla ucznia, jak i nauczyciela.

UWAGA!

Udział w konferencji jest bezpłatny.
Ilość miejsc jest ograniczona. Rejestracja na konferencje możliwa jest tylko do 31 października 2023 roku.

Termin i lokalizacja konferencji

20 listopada 2023 r. (poniedziałek)
Godzina: 10:00-15:00
Ekoenergia Silesia Żeliwna 38, Katowice
Organizator zapewnia przerwy kawowe w trakcie Konferencji

27 listopada 2023 r. (poniedziałek)
Godzina: 10:00-15:00
GF Centrum Al. Jerozolimskie 65/79 lokalizacja Hotelu Marriott, Warszawa
Organizator zapewnia przerwy kawowe w trakcie Konferencji

Dlaczego warto?

Edukacja jest kluczem do przyszłości, a matematyka jest jednym z jej fundamentalnych elementów. Dlatego właśnie tak istotne jest doskonalenie umiejętności nauczycieli, szczególnie tych pracujących z najmłodszymi uczniami. Ogólnopolska Konferencja Matematyczna dla Nauczycieli Klas 1-3 to wydarzenie, które stanowi znakomitą okazję do rozwoju zawodowego i wymiany doświadczeń. Dlaczego warto wziąć w niej udział? Oto kilka powodów:

1. Profesjonalne szkolenia i wykłady eksperckie

Konferencje organizują nasi specjaliści z dziedziny nauczania matematyki, którzy poprowadzą profesjonalne szkolenia i wykłady. To doskonała okazja, by dowiedzieć się o najnowszych metodach nauczania, sprawdzonych narzędziach edukacyjnych oraz nowych podejściach do rozwijania umiejętności matematycznych u dzieci w wieku 6-8 lat. Dzięki temu nauczyciele zyskują wartościową wiedzę, którą mogą bezpośrednio wykorzystać w pracy z uczniami.

2. Wymiana doświadczeń i networking

Konferencja to także doskonała okazja do nawiązania kontaktów z innymi nauczycielami pracującymi w klasach 1-3. Podczas spotkań towarzyskich, dyskusji i grupowych zajęć można dzielić się swoimi doświadczeniami, wymieniać pomysłami na lekcje oraz zdobywać inspirację od kolegów i koleżanek z branży. Ta wymiana doświadczeń może prowadzić do ciekawych współprac i stałego wsparcia w codziennej pracy.

3. Rozwój zawodowy i osobisty

Udział w konferencji to nie tylko inwestycja w rozwijanie umiejętności nauczycielskich, ale także okazja do osobistego rozwoju. Dzięki zdobytej wiedzy i inspiracji nauczyciele mogą stworzyć bardziej angażujące lekcje matematyki, co przekłada się na większe zainteresowanie uczniów tą dziedziną. To również satysfakcja z pracy, która motywuje do dalszych wysiłków.

4. Aktualizacja wiedzy i umiejętności

Matematyka to dziedzina, która stale ewoluuje. Dlatego nauczyciele muszą być na bieżąco z najnowszymi trendami i metodami nauczania. Konferencja umożliwia uczestnikom zapoznanie się z najnowszymi badaniami oraz praktycznymi narzędziami, które pomagają skuteczniej przekazywać wiedzę matematyczną uczniom.

5. Inspiracja dla uczniów

Nauczyciele, którzy biorą udział w konferencji, stają się inspiracją dla swoich uczniów. Wzbogacają swoje lekcje o nowe pomysły i podejścia, co sprawia, że matematyka staje się bardziej fascynująca i zrozumiała dla dzieci. To może przekształcić się nie tylko w lepsze wyniki nauczania, ale także w rozwijanie pasji matematycznych u młodych umysłów.

Wniosek jest prosty:

Ogólnopolska Konferencja Matematyczna dla Nauczycieli Klas 1-3 to wyjątkowa okazja do rozwoju zawodowego, zdobywania nowej wiedzy i inspiracji. To także możliwość nawiązania cennych kontaktów i podniesienia jakości nauczania matematyki w szkołach. Dlatego warto wziąć w niej udział i przyczynić się do lepszego przyszłego pokolenia matematyków.

Poszerz swoją wiedzę, umiejętności i wymień się doświadczeniami z innymi nauczycielami!
Zainspiruj się, zdobądź materiały i pomysły na nauczanie, które zaowocuje w twojej klasie.

Nie może Cię zabraknąć!

Weź udział w Ogólnopolskiej Konferencji Matematycznej MathRiders

„Puchacz Piotr mnoży możliwości” 2023

note_and_pen.svg

Udział w konferencji jest bezpłatny. Aby dołączyć, wystarczy wysłać zgłoszenie.

Poprzedni

Nastepny artykuł

Wybierz kategorie