Figury przestrzenne. MathSzkole: Zabawa z bryłami

04.09.2023
R

Figury przestrzenne.
Zabawa z bryłami podczas lekcji 5
w MathSzkolu!

Zrób przestrzeń na naukę i zabawę dla Twojego dziecka! W MathSzkolu Twoje dziecko może rozwijać swoje matematyczne umiejętności dzięki zabawie. Dołącz do lekcji 5 w MathSzkolu – Figury przestrzenne.

W MathSzkolu wiemy, że matematyka jest wszędzie wokół nas – nawet w najbardziej przyziemnych elementach życia codziennego. Dlatego lekcja 5, która poświęcona jest figurom przestrzennym (bryłom geometrycznym), to doskonała okazja, aby nauczyć dziecko myślenia przestrzennego i rozwijania umiejętności związanych z rozpoznawaniem i opisywaniem różnych kształtów i obiektów 3D.

Czego nauczy się Twoje dziecko?

Podczas lekcji 5 w MathSzkolu – matematycznym przedszkolu MathRiders – Twoje dziecko:

  1. Pozna rodzaje figur przestrzennych (prostopadłościan, graniastosłup, ostrosłup, walec, kula, stożek oraz sześcian) oraz ich cechy charakterystyczne.

  2. Nauczy się rozpoznawać figury przestrzenne w przedmiotach codziennego użytku.

  3. Nauczy się przypasowywać figury do zbiorów ze względu na ich cechy fizyczne.

Dzięki lekcji 5 Twoje dziecko rozwinie umiejętność myślenia przestrzennego oraz wyobraźnię, co jest przydatne zarówno w matematyce, jak i w rozwiązywaniu problemów życia codziennego. Udowodnimy, że matematyka może być ekscytującą przygodą, która otwiera przed Twoim dzieckiem drzwi do nowych możliwości i odkryć!

Jak przygotować dziecko do lekcji?

Aby wziąć udział w lekcji 5, przygotuj:

  • Przedmioty codziennego użytku – różnorodne obiekty z otoczenia dziecka, takie jak pudełko z grą, czapeczka urodzinowa, papier toaletowy, piłka.

  • Sznurki lub wstążki w dwóch kolorach – stworzysz z nich obręcze zbiorów, do których dziecko będzie dopasowywało konkretne przedmioty.

Jesteście gotowi? Możemy rozpocząć zabawę z bryłami geometrycznymi!

Zobacz lekcję #5 (czas trwania: 17 minut)

Poznajemy bryły

Karty pracy #5 - bryły.

Aby w pełni wykorzystać potencjał wiedzy zdobytej przez Twoje dziecko podczas lekcji, zachęcamy do systematycznego utrwalania tych umiejętności! To doskonałe narzędzie do kontynuowania nauki w domowym zaciszu. Karty pracy stanowią uzupełnienie naszych lekcji, dostarczając dodatkowych ćwiczeń, które umożliwiają praktyczne stosowanie zdobytej wiedzy.

Poprzedni

Nastepny artykuł

Wybierz kategorie